Školení Pracovník grafického studia (Adobe)

Rekvalifikační kurz je zaměřený na práci s grafickými aplikacemi Adobe Illustrator, Adobe Photoshop a Adobe InDesign. Tyto aplikace a znalosti získané na kurzu lze využít na řadě různých pracovních pozic jako je grafik, designér, ilustrátor, webdesignér, při předtiskové přípravě, zpracování fotografií, publikování různých typů dokumentů. V průběhu kurzu se naučíte vytvářet různé grafické návrhy log, plakátů, bannerů, letáků, vizitek, obalů, upravovat a retušovat fotografie, zpracovat sazbu různých publikací a připravit dokumenty pro profesionální tisk. Kurz je vedený velmi prakticky. V průběhu kurzu si vše zkoušíte a pod vedením lektora vytváříte různé grafické návrhy, dokumenty a publikace. Kurz je určený pro začátečníky v práci s grafickými aplikacemi. Kurz obsahuje tyto tematické celky (celkem 84 hodin + 2 hod závěrečný test): Poučení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (1 hod), Rastrová grafika - Adobe Photoshop (23 hod), Vektorová grafika - Adobe Illustrator (30 hod), Sazba dokumentů - Adobe InDesign (24 hod), Předtisková příprava (6 hod). Kurz je akreditovaný Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

Osnova školení

U individuálního a firemního školení je možné osnovu přizpůsobit.

• Rastrová grafika - Adobe Photoshop
      • Úvod do rastrové grafiky
      • Aplikace pro práci s rastrovou grafikou, seznámení se s uživatelským prostředím
      • Úpravy obrázků a přizpůsobení obrazových vlastností
      • Práce s výběry a vrstvami
      • Nástroje pro práci s rastrovou grafikou
      • Použití vektorových objektů při práci s rastrovou grafikou
      • Používání filtrů
      • Retušování
      • Export a ukládání
    • Vektorová grafika - Adobe Illustrator
      • Úvod do vektorové grafiky
      • Aplikace pro práci s vektorovou grafikou, seznámení se s uživatelským prostředím
      • Kreslící pomůcky, režimy zobrazení
      • Kreslení a editace objektů
      • Výplně a obrysy
      • Práce s textem
      • Křivky a jejich modifikace
      • Práce s vrstvami
      • Příprava různých typů grafických návrhů
    • Sazba dokumentů - Adobe InDesign
      • Pravidla a zásady při sazbě dokumentů, seznámení s aplikací pro sazbu dokumentů
      • Nastavení dokumentu a příprava sazby
      • Importování a úprava textu
      • Typografie
      • Práce s barvami
      • Tvorba tabulek
      • Vkládání vektorové a rastrové grafiky
      • Práce s průhledností
      • Tvorba interaktivních dokumentů
      • Slučování souborů do knih
    • Předtisková příprava
      • Teoretická průprava pro předtiskovou přípravu, používané technologie
      • Příprava rastrových dat a vektorové grafiky
      • Export a vytváření tiskového PDF a předávání tiskových dat

Předchozí znalosti

Před školením se předpokládá U posluchačů je před začátkem školení požadována znalost základní obsluhy osobního počítače (základní ovládání operačního systému, práce se složkami a soubory, přijímání a odesílání emailů).

Verze programu

U firemního a individuálního školení si verzi programu, na které bude školení probíhat, můžete zvolit.
Otevřené kurzy probíhají na aktuální verzi programu. Lektor po dohodě s účastníky upozorní na rozdíly starších verzí.