Školení Power Query - M jazyk

Power Query jazyk M představuje revoluční nástroj pro transformaci a přípravu dat přímo v Excelu nebo Power BI. Tento kurz je navržen tak, aby účastníkům poskytl hluboké porozumění principům a technikám, které stojí za efektivní manipulací s daty. Od základních operací, jako je filtrování a třídění, až po pokročilé funkce, jako je práce s API a integrace s externími datovými zdroji, budou účastníci vybaveni vším potřebným k zásadnímu zlepšení svých datových workflow. Díky praktickým cvičením se účastníci naučí, jak využít plný potenciál jazyka M pro automatizaci a zjednodušení svých datových procesů. Kurz je určen jak pro začátečníky Power Query, tak pro pokročilé uživatele, kteří chtějí rozšířit své dovednosti v oblasti datové analýzy a zpracování.

Osnova školení Power Query - M jazyk

U individuálního a firemního školení je možné osnovu přizpůsobit.

• Úvod do M jazyka
      • Pravidla syntaxu, základní logika
      • Jednoduché úpravy M jazyka
      • Funkce pro manipulaci tabulky
      • Tvorba listů
      • Tvorba záznamů a jejich praktické využití
      • Připojování hodnot z různých řádků
      • Řazení a filtrování
      • Nejčastější praktické úlohy
    • Pokročilejší funkce a postupy
      • Funkce IF
      • Tvorba vlastních funkcí
      • Práce s chybami
      • Složitější kombinace funkcí
      • Sjednocování hodnot
      • Textové funkce
      • Propojování dat s excel buňkami
      • Příklady praktických komplexních situací
      • Práce s API
      • Integrace s externími zdroji

Předchozí znalosti

Před školením se předpokládají znalosti na úrovni školení:

Power Query

Verze programu

U firemního a individuálního školení si verzi programu, na které bude školení probíhat, můžete zvolit.
Otevřené kurzy probíhají na aktuální verzi programu. Lektor po dohodě s účastníky upozorní na rozdíly starších verzí.