Školení Začínáme s internetem a emailem

Školení je určené pro úplné začátečníky, kteří zatím internet a email nepoužívají. Školení je vhodné nejen pro uživatele počítače, ale i tabletů a chytrých telefonů. Školení je nejvíce navštěnováno seniory. Posluchači se naučí vyhledávat informace na internetu, stahovat soubory a sdílet vlastní data na internetu. Seznámí se s možnostmi komunikace přes internet a i zásadami pro bezpečnou práci na internetu. Pokud účastníci zatím svoji emailovou schránku nemají, založí si ji, poté se naučí odesílat a přijímat emaily včetně příloh, seznámí se s možnostmi programů pro práci s elektronickou poštou, naučí se vytvořit seznam kontaktů a používat webová uložiště pro předávání většího množství dokumentů.

Osnova školení

U individuálního a firemního školení je možné osnovu přizpůsobit.

• Základy počítačové bezpečnosti
      • Viry a další škodlivé programy
      • Krádež citlivých údajů
      • Ukradení identity
      • Rizika veřejných Wi-fi sítí
      • Správné zásady pro hesla
    • Práce s internetem
      • Druhy internetových prohlížečů
      • Představení nejpoužívanějších internetových stránek
      • Možnosti komunikace přes internet
      • Možnosti sdílení dat na internetu
    • Elektronická pošta
      • Základy bezpečnosti práce s emailem
      • Příklady podvodných emailů
    • Umělá inteligence
      • Obecné představení umělé inteligence
      • Rizika spojená s umělou inteligencí a deepfakes
    • Autorská práva a programové licence
      • Obecné zásady

Verze programu

U firemního a individuálního školení si verzi programu, na které bude školení probíhat, můžete zvolit.
Otevřené kurzy probíhají na aktuální verzi programu. Lektor po dohodě s účastníky upozorní na rozdíly starších verzí.